Semestrálky

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci Vás srdečně zve na online výstavu Semestrálky 

Výstava semestrálních prací studentů Katedry designu se zaměřením Návrhářství skla a šperku z Fakulty Textilní, Technické univerzity v Liberci proběhne od 23. 2. do 15. 4. 2021 v prostorách univerzitní Galerie N v Jablonci nad Nisou. Práce studentů 2. a 3. ročníků vznikaly pod výtvarným vedením doc. M.A. Ludmily Šikolové, ak. sochaře Oldřicha Plívy, Mgr. Jany Válkové Střílkové, MgA. Václava Řezáče a za podpory všech členů katedry designu.

Studenti druhého ročníku zpracovali téma „POHYB“ ve šperku. Vystaví dva řetězy, jeden celokovový a druhý z netradičního materiálu. Pro sklo řešili téma „VNĚ A UVNITŘ“, které navrhli a realizovali ve skleněné plastice a užitkovém skle. Zadání zimního semestru třetího ročníku bylo také „VNĚ A UVNITŘ“ tentokrát ale pro prsten a jeho schránku. „SOUKROMÍ“ bylo jejich inspirací pro skleněnou tavenou plastiku. Vystaveny budou i zrealizované návrhy rotačních tvarů foukaných do dřevěných forem ve sklářské huti. Výstava zároveň obsáhne i výběr prací z minulých dvou semestrů, které nemohly být prezentovány. Šperky a sklo našich studentů, kteří tvořili i v době omezené pandemií Covid.

Seznam studentů zaměření Návrhářství skla a šperku.
Jan Čihák, Diana Bagdasarian, Johana Petráčková, Karla Mašková, Kristýna Revajová, Marie Svobodová, Marie Milatová, Monika Nováčková, Nikola Nemergutová, Anežka Stupková, Anežka Nová, Marie Šrámová, Denisa Marková, Ekaterina Belykh, Eliška Matějova, Jana Městecká, Josefina Váchova, Linh Phamova Khanh, Michaela Lehotova, Veronika Johana Vedralová

Zahájení výstavy 23. 2. v 17.00 bude probíhat on-line. Otevření galerie pro veřejnost bude podléhat aktuální epidemiologické situaci. Pokud to nařízení vlády umožní rádi bychom v závěru výstavy uspořádali veřejnou dernisáž 15.4. v 17.00. 

 


Přijímačky

od 1.11. 2020 do 28.2. 2021 bakalářské studium

Semestrálky

Výstava prodloužena do 15. 4. 2021 !!!!

Video - Semestrálky sklo a šperk 2021

záznam z výstavy v Galerii N

Nový katedrový katalog

Mrkněte na náš nový katalog, kde představujeme nejnovější studentské práce.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Katedra designu na MBPFW představuje tvorbu pečlivě vybraných studentů z TUL, kteří zde odhalí své aktuální kolekce.