Semestrálky

Katedra designu Fakulty textilní Technické univerzity v Liberci

Vás srdečně zve na online výstavu Semestrálky  Vystavovat bude 2. a 3. ročník návrhářství oděvu a textilu.

Výstava bude zahájena online vernisáží v Galerii N v Jablonci nad Nisou v úterý 19. ledna 2021 v 17 hodin.           (odkaz na online vernisáž bude na FB: Katedra designu FT TUL)

Dernisáž bude probíhat v úterý 16.2.2021.

Výstava potrvá do pátku 19. února 2021.

_____________________

„Flóra ještě živá“ neb veselé květinky – 2. ročník

„IDENTITA - můj pohled, moje vize“ – 3. ročník

Výstava semestrálních prací studentů 2. a 3. ročníků Katedry designu se zaměřením Návrhářství textilu a oděvu z Fakulty textilní, Technické univerzity v Liberci proběhne od 19. 1. do 19. 2. 2021 v prostorách univerzitní Galerie N v Jablonci nad Nisou. Práce studentů vznikaly pod výtvarným vedením pedagogů doc. Svatoslava Krotkého akad.mal., Mgr.art. Zuzany Veselé a Mg.A. Miroslavy Focke, za podpory všech členů katedry designu.

 

Vystavené budou artefakty z textilní tvorby a oděvů reflektují subjektivní vyjádření zadaného tématu jednotlivých studentů. Ve výstavní síni uvidíte práce studentů druhého ročníku. Prezentovat budou ručně tkané tapiserie na rámech, návrhy vzorů na textilní potisky technikou sublimace a to i v realizacích na oděvech. Třeťáci odprezentují své oděvní kompozice v zadané technice pletení. Budou vystaveny ručně pletené oděvy na jehlicích, na ručních pletacích strojích a také průmyslově pletené. Dalším, co uvidíte, budou prostorové textilní instalace a drobné textilní plastiky – textilní miniatury.

 

Seznam studentů:

2.ročník

Hübnerová Barbora, Klozová Kateřina, Kotková Anežka, Kozulina Anna, Kožená Markéta, Šäfrová Michaela, Šišková Veronika, Tregler Ondřej, Vlčková Laura

3.ročník

Blažková Ema, Černý Václav, Holubenko Liudmyla, Chekirova Salima, Jiskrová Petra, Kroulíková Jana, Marošová Zuzana, Menšíková Vendula, Nevrlá Magdalena, Přibáňová Daniela, Syrovátka Jan

 

V závěru této výstavy se připojí studenti druhého a třetího ročníku zaměření Návrhářství skla a šperku. Jejich semestrální práce na téma „POHYB“, „VNĚ A UVNITŘ“ a „SOUKROMÍ“, budou vystaveny v ateliéru nad Galerií N pouze od 16. 2. do 19. 2. 2021. Vše vznikalo pod výtvarným vedením doc. Ludmily Šikolové M.A., akdemického sochaře Oldřicha Plívy, Mgr. Jany Válkové Střílkové a MgA. Václava Řezáče.

Zveme návštěvníky v úterý 16. 2. od 17.00 na finisáž výstavy v Galerii N, kdy by měla být jedinečná možnost se studenty setkat a prohlédnout si práce obou zaměření Katedry designu najednou.

 

Seznam studentů zaměření Návrhářství skla a šperku.

Jan Čihák, Diana Bagdasarian, Johana Petráčková, Karla Mašková, Kristýna Revajová, Marie Svobodová, Marie Milatová, Monika Nováčková, Nikola Nemergutová, Anežka Stupková, Marie Šrámová, Denisa Marková, Ekaterina Belykh, Eliška Matějova, Jana Městecká, Josefina Váchova, Linh Phamova Khanh, Michaela Lehotova, Veronika Johana Vedralová


Přijímačky

od 1.11. 2020 do 28.2. 2021 bakalářské studium

Semestrálky

Vernisáž výstavy proběhne online v úterý 19. 1. 2021 v 17:00 v Galerii N

Bakalaureáty

Vernisáž výstavy proběhne v úterý 8. 9. 2020 v 19:00

Jizerská 50 jinak

Sobota 8.2. 2020, 10-17 otevřeme brány Galerie N a města v podhůří Jizerských hor. Ukážeme vám Jablonec a jeho zákoutí, jak je neznáte.

Mercedes-Benz Prague Fashion Week

Katedra designu na MBPFW představuje tvorbu pečlivě vybraných studentů z TUL, kteří zde odhalí své aktuální kolekce.